Čiobrelių lova

SAULĖTOS LANKOS

Kvapų gėlyne čiobrelių lova užima centrinę dalį, kur yra saulėta visą dieną. Čia pasodinta 60 vnt. 'Coccineus' veislės čiobrelių ir keletas kitų, kurių veislės nepamenu. Į čiobrelių lovą veda akmeninis takas, kuris šiuo metu jau visas užklotas čiobrelių kilimu. Šioje vietoje dirvožemis yra derlingas, todėl sodinant reikėjo pabloginti gruntą į kiekvieną duobutę pilant po saują žvyro ir permaišant su esamu dirvožemiu. Sodinukai buvo sodinami kas 40cm. Kilimas suaugo per vienerius metus.

Kaip atsirado čiobrelių lova? Istorija tokia, kad prieš pradedant kurti Saulėtas Lankas auginau 5 skirtingų rūšių čiobrelius. Kasdien juos stebėdama pajaučiau, kad turbūt tai mano labiausiai glostomas ir lankomas augalas dėl savo išskirtinio kvapo, smulkumo ir milijono žiedelių, kuriuos lanko bitės ir drugeliai. Vienas iš turimų čiobrelių formavo labai gražų kilimą. Tai buvo čiobrelis vardu 'Coccineus'. Vieną dieną, sėdėdama saulėtoje terasoje ir gerdama arbatą pagalvojau, kad nuostabiai atrodytų čiobrelių jūra ir pabandžiau įsivaizduoti save apsuptą tais kvepiančiais žiedeliais. Ta mintis ir nuvedė mane į tai, kad galėčiau turėti čiobrelių lovą, kurioje galėčiau mėgautis tuo užburiančiu aromatu.

Čiobrelių žydinti lova atgyja birželio mėnesį. Ją lanko bitės, kamanės ir drugeliai. Nuo ryto iki vakaro galima pamatyti kaip darbuojasi ir dūzgia vabzdžiai. Tuo metu pagulėti šansų nėra, bet vakare, kuomet leidžiasi saulė, ir visa gyvybė grįžta į savo namučius, galima pasimėgauti ir vaizdu, ir kvapu, ir ramybe.

Sodyboje auga ir paprastieji čiobreliai, kuriuos naudojame vaistinėms arbatoms, taip pat yra pasodinta ir kitokių rūšių, bei veislių, kad galima būtų stebėti kaip jiems sekasi ir ką gražaus galima būtų su jais sukurti Saulėtose Lankose.